Stock: M26167VIN: 2C4RC3PG7TR224024
2026 Chrysler Pacifica Pinnacle
Vehicle Highlights
Located at Palmen Motors Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Alfa-Romeo, FIAT
- M26167
- Stock
- 2C4RC3PG7TR224024
- VIN
- 246
- Miles
- Van
- Body
- AWD
- Drivetrain
- Diamond Black Crystal Pearlcoat
- Exterior
- Black
- Interior
- Wheelbase
- 3.6L V6 24V VVT
- Engine
- Gas
- Fuel
- 9-Speed 948TE Automatic
- Transmission
- 4
- Doors
- 28*
- Highway MPG
- 19*
- City MPG
Boasting a striking black exterior, the Pacifica Pinnacle commands attention on the road. Under the hood, a powerful 3.6L V6 24V VVT engine, paired with a 9-Speed 948TE Automatic transmission and All-Wheel Drive, delivers a thrilling driving experience with exceptional fuel efficiency.
Navigation System
19 Speakers
Harman/Kardon Premium Audio
Uconnect 5 Nav with 10.1" Display
Dual-Zone Automatic Climate Control
Power Liftgate
Panoramic Sunroof
Heated and Ventilated Front Seats
Heated Rear Seats
Premium Leather-Trimmed Seating
20" Aluminum Wheels